Atrakcje Jeziora Niegocin

Przychodzi w końcu ten upragniony moment w roku, gdy jest już najwyższy czas, by wybrać miejsce na coroczny wypoczynek. Niektórzy nie mają dylematu, co roku jeżdżą w to samo sprawdzone miejsce i nie wyobrażają sobie, że urlop mogli by spędzić gdzieś indziej. Inni zaś, każdego roku wybierają inny zakątek, gdyż lubią poznawać nowe miejsce i nowych ludzi. Ale jak wybrać miejsce na urlop by mieć pewność, że będzie to urlop udany? Niestety, nie ma żadnej reguły, której spełnienie by nam to zagwarantowało. Można jedynie postarać się, by miejscowość do której zamierzamy się udać, była jak najbardziej obfita w różnorodne atrakcje, dzięki czemu, zależnie od nastroju i potrzeb, będziemy mieli duży wybór, jak spędzić wolny czas. Dobrym przykładem takiej miejscowości są Wilkasy, położone na Mazurach, a dokładniej nad jeziorem Niegocin. Miejscowość względu na swe walory przyrodnicze i turystyczne oraz dość bogatą ofertę bazy noclegowej (zobacz: ) jest bardzo chętnie odwiedzaną przez letników. Główne atrakcje wioski są skupione wokół jeziora Niegocin, leżącego na wschodzie wsi.

I tak jezioro Niegocin to przede wszystkim raj dla wszelkiego rodzaju wodniaków. Jezioro znajduje się na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, ale dzięki temu że znajduje się tu dużo portów, marin i przystani, żeglowanie po nim jest dość łatwe i przyjemne. Doskonałe warunki do relaksu znajdą tu też kajakarze oraz windsurfingowcy. Jezioro może pochwalić się bardzo sprzyjającymi wiatrami, które sprawiają, że pływanie na desce jest tu wyjątkowo emocjonujące. Zimą natomiast, gdy tafla wody zamarza, Niegocin staje się świetnym miejscem, do uprawiania żeglarstwa lodowego.

Na osoby, które nie są spragnione, aż tak mocnych wrażeń, na nadbrzeżu jeziora, w Wilkasach, czekają wypożyczalnie rowerów wodnych, a także leżaków. Ci, natomiast, którzy nie przepadają za wypoczynkiem na wodzie, z pewnością zachwyceni będą okolicznymi trasami spacerowymi i rowerowymi.

W Wilkasach znajdziemy też punkty gastronomiczne, gdzie można zjeść smaczne dania, w przystępnej cenie.

Jedna myśl na temat “Atrakcje Jeziora Niegocin”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>