Atrakcje Pobierowa – park linowy

Co roku do Pobierowa w szczycie sezonu przyjeżdża wielu turystów. W tej niewielkiej miejscowości nad Bałtykiem goście mogą wypoczywać na pięknej, rozległej plaży ze strzeżonym kąpieliskiem, wygrzewać się na słońcu oraz spacerować po zalesionych okolicach. W związku z dużym zainteresowaniem pobytem w tutejszych ośrodkach wczasowych (), dosyć intensywnie rozwinęła się pobierowska baza noclegowa, która potrafi na raz przyjąć spore grupy przyjezdnych. Oprócz smażenia się na plaży, można tu skorzystać z wielu atrakcji i aktywnie spędzić czas wypoczynku. W wielu miejscowościach turystycznych sporą popularność zdobywają sobie parki linowe, które zapraszają do pokonywania podniebnych przeszkód zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Również w Pobierowie przy ośrodku wczasowym „Polskie Morze” powstał obiekt tego typu i bardzo szybko zdobył sobie rzeszę miłośników. Przed wejściem na tor klienci przechodzą krótkie szkolenie i otrzymują certyfikowany sprzęt alpinistyczny, a zabawa odbywa się pod okiem profesjonalnych instruktorów. Tak więc, wbrew pozorom zabawa tego typu jest całkiem bezpieczna. Znajdują się tu cztery trasy przeszkód o różnym stopniu trudności, poczynając od najprostszej ścieżki szkoleniowej, na której tuż nad ziemią można oswoić się z konstrukcjami, a kończąc na dosyć trudnej trasie dla zaawansowanych. W sumie znajduje się tu aż 58 różnych przeszkód oraz 64 podniebne platformy, zainstalowane zwykle przy pniach drzew. Są tu tunele z siatki, chybotliwe belki na linach, mostki linowe i bariery z desek. Szczególnie dużo atrakcji dostarczają gościom tak zwane zjazdy tyrolskie. Do parku linowego warto wybrać się nawet w pochmurny dzień, gdyż wspinacze tak zajmą się pokonywaniem torów, że nawet nie zauważą deszczu. Wbrew pozorom nie jest to rozrywka tylko dla dzieci, gdyż na trasy wpuszcza się ze względów bezpieczeństwa tylko osoby wyższe niż 1,3 metra. Poza tym, trudniejsze trasy bez problemu wciągną nawet wymagających dorosłych, gdyż część przeszkód oprócz odwagi wymaga także nieco zmysłu strategicznego i koordynacji.

Pobierowo może okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o wybór miejsca wypoczynku, gdyż oprócz rekreacji na plażach można tutaj aktywnie wypocząć spacerując lub objeżdżając okolicę rowerem, czy też pokonując przeszkody w parku linowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>