Bardo Śląskie nie tylko dla pielgrzymów – wczasy w Kotlinie

Bardo Śląskie, miejscowość położona nad Nysa Kłodzką, kończącą tutaj swój malowniczy przełom, znane jest głównie ze swoich obiektów sakralnych. Jest ich tutaj pod dostatkiem i każdy posiada w sobie coś unikalnego. Jednak nie każdy lubuje się w tego typu turystyce. Dla takich osób Bardo również gwarantuje wiele atrakcji.

Miejscowość położona jest w pięknej okolicy, po której możemy spacerować korzystając z wielu szlaków turystycznych. Niektóre z nich, biegnące w bezpośredniej bliskości Barda, dają możliwość obejrzenia miasta niejako z lotu ptaka. Trzeba jednak zaznaczyć, że większość posiada dość spore nachylenie i ich przejście wymaga odrobiny kondycji. Możemy również skorzystać ze szlaków turystycznych prowadzących nas dalej w głąb Kotliny Kłodzkiej. Można nawet zawędrować do samego Kłodzka, skąd łatwo wrócić do Barda, korzystając z często kursujących pociągów. Oprócz standardowych szlaków turystycznych, możemy przemierzyć szlaki związane z historia tych rejonów. Szlak cysterski prowadzi po pozostałościach tego opływającego w bogactwa zakonu, szlak napoleoński to pamiątka po przemarszu wojsk prowadzonych przez brata Napoleona, Hieronima. Szlak bursztynowy to część trasy ciągnącej się przez całą Europę, od Adriatyku po Bałtyk.

Bardo Śląskie oferuje również świetną zabawę w postaci spływu kajakowego lub pontonowego Przełomem Nysy Kłodzkiej. Wypożyczalnia sprzętu wodnego i zarazem organizator tego typu spływów, ulokował swoją bazę tuż poniżej kamiennego mostu w Bardzie. Możemy wypożyczyć kajak, a firma zawiezie nam go (wraz z nami) do Kłodzka, skąd wyruszymy z wartkim nurtem Nysy w dół. Możemy to zorganizować jako indywidualny spływ lub dołączyć do większej grupy, co zarekomendować należy początkującym wodniakom.

Baza noclegowa w Bardzie oferuje szereg hoteli i pensjonatów, można skorzystać również z prywatnych kwater. Tłoczno jest właściwie tylko w okolicy świąt kościelnych, które gromadzą pielgrzymów. Jeżeli chodzi o noclegi Kotlina Kłodzka w rejonie Barda posiada również kilka ciekawych propozycji zakwaterowania. Mieszkając nie w samym mieście, tylko w okolicy, możemy na kilka sposobów dotrzeć do centrum, pieszo, rowerem czy samochodem.

Bardo to miasteczko o bogatej i burzliwej historii, posiadające masę walorów przyrodniczych, z których każdy turysta może skorzystać. I naprawdę warto to zrobić, bo nie ma tutaj tłumów, a przyroda zachowała w znacznym stopniu swój pierwotny charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>