Jasne plaże w Grzybowie – wymarzone wakacje

Między Kołobrzegiem a Świnoujściem znajduje się mnóstwo większych i mniejszych miejscowości wypoczynkowych. Mniej znane jest Grzybowo, położone 6 km na zachód od Kołobrzegu. Zachwyca szeroka i piaszczysta plaża położona w niewielkiej zatoce, chroniąca turystów od wiatru. Można tu zaobserwować wyższe niż w Kołobrzegu temperatury wody.

Grzybowskie plaże kryją prawdziwe złoto Bałtyku – bursztyny (bursztyny informacje). Najłatwiej piękne okazy znaleźć po potężnych sztormach w okresie zimowym i jesiennym. Przy odrobinie szczęścia również latem uda nam się znaleźć kawałki skarbu. W większości przypadków będziemy musieli jednak zadowolić się tylko muszelkami. W zachwyt wprawi z całą pewnością drobnoziarnisty, jasny piasek. Co najważniejsze, Grzybowo nie jest tak tłumnie oblegane przez turystów jak sąsiedni Kołobrzeg. Nie można jednak powiedzieć by była to mało popularna miejscowość. Grzybowo to miejscowość poprzecinana dość gęstą siatką ulic. Przy niemal każdej pośród nich oferowane są wolne pokoje (Grzybowo noclegi). Jak na wieś, baza noclegowa przedstawia się tu bardzo zróżnicowanie. Tradycyjnie, najtańsze miejsca noclegowe znajdziemy w kwaterach prywatnych. Funkcjonują tu również kilku gwiazdkowe hotele oraz pensjonaty. Grzybowo może stanowić doskonałą bazę wypadową do zwiedzania przepięknej okolicy Morza Bałtyckiego. To prawdziwa oaza spokoju. Wielu turystów właśnie tutaj rezerwuje noclegi w cichych i urokliwie zlokalizowanych ośrodkach wczasowych. Wakacje nad morzem można połączyć z nauką jazdy konnej. O wyżywienie turyści również nie muszą się martwić. We wsi zlokalizowanych jest mnóstwo smażalni, barów i restauracji. Wynajmując nocleg w gospodarstwie agroturystycznym mamy też niepowtarzalną okazję zasmakowania kuchni regionu.

W miejscowości, jak również jej okolicach, prężnie rozwija się turystyka rowerowa. Sprzyjają temu dobrze oznakowane ścieżki rowerowe przeprowadzone wzdłuż najpiękniejszych pejzaży. Zresztą cała wieś znajduje się w Strefie Chronionego Krajobrazu. Na całym obszarze funkcjonuje zaś Strefa Ochrony Uzdrowiskowej. My polecamy wybrać się w podróż szlakiem Bocianich Gniazd. Przepiękna nadmorska przyroda wzdłuż tego szlaku prezentuje się uroczo. Turyści będą mieli również okazję obserwować wspaniałe torfowiska, liczne jeziora jak również wydmy z sosnowym lasem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>