Międzywodzie – miasto na wyspie

Międzywodzie – sprawdź to miejscowość wypoczynkowa z letnim kąpieliskiem na wyspie Wolin. Położona w północnej części Polski, w województwie zachodniopomorskim stanowi jeden z głównych kurortów odwiedzanych przez turystów. Jej atrakcyjność zapewnia szeroko rozwinięta baza turystyczna. W przeciągu kilku lat miejscowość ta rozwinęła się bardzo szybko, dając nowe możliwości każdej odwiedzającej osobie – sprawdź. Dlaczego my się tam wybraliśmy?

Latem znajdujące się we wsi kąpielisko dysponuje rozwiniętą bazą wypoczynkową, rekreacyjną i rehabilitacyjną. Działa tu również niewielkie kino, wypożyczalnia pojazdów, automaty przeznaczone do zabaw dla dzieci z grami video oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Plaża natomiast pokryta jest drobnym i złocistym piaskiem a jej szerokość pomieści nawet największe tłumy. Część strzeżona jest przez ratowników WOPR. Plaża kończy się na wschód od wsi przy ujściu Dziwny.

W latach 1992- 2000 w Międzywodziu była ustalona przystań morska. W latach 1974-2005 natomiast miejscowość ta miała status miejsca spełniającego warunki do prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego, dzięki czemu mogły być prowadzone tutaj różnego rodzaju zakłady lecznictwa. Dodatkowym atutem Międzywodzia jest  wyspa Wolin. Jest ona urozmaicona, posiada tereny bagniste, nizinne, leśne, a także wzniesienia morenowe. Dzięki pięknym walorom jakie otaczają wyspę powstało tu kilka szlaków turystycznych, dzięki którym można bliżej poznać tajemnicze zakamarki Międzywodzia. Będąc tutaj koniecznym jest zwiedzenie Wolińskiego Parku Narodowego, którego powierzchnia obecnie wynosi 10 937 ha. Spacer w kierunku najpopularniejszych wolińskich klifów – Gosań i Kawcza z pewością zapadnie wszystkim w pamięci. Przepiękne panoramy oraz dobry klimat zbawiennie wpływający na górne drogi oddechowe to jedne z tych elementów, które wpłynęły na to, że wybraliśmy Międzywodzie jako cel swoich tegorocznych wakacji. Kto także był w tym roku w tym mieście?

Jedna myśl na temat “Międzywodzie – miasto na wyspie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>