Mrągowo i jego liczne atrakcje

Jednym z miast powiatowych w województwie warmińsko-mazurskim jest Mrągowo. Zostało ono założone w 1348 roku. Na powierzchni zaledwie 15 kilometrów kwadratowych na co dzień mieszka 24732 mieszkańców. Liczba osób przebywających na terenie miast znacznie wzrasta w sezonie wakacyjnym. Atrakcyjność miasta, piękne krajobrazy, malownicze jeziora sprawiają, że wielu turystów zostaje tutaj na dłużej, co ułatwia im baza noclegowa z Meteora, która pozwala na znalezienie odpowiedniego miejsca do odpoczynku. Funkcjonuje tu wiele gospodarstw agroturystycznych oraz pól namiotowych.

Mrągowo położone na Mazurach, utożsamiane jest również z licznymi wydarzeniami kulturalnymi, które odbywają się co roku i przyciągają wielu widzów. Jednym z takich okoliczności jest Mazurska Noc Kabaretowa, która zyskała sławę w całym kraju. Podczas tego przedstawienia rozrywkowego mają szansę wystąpić zarówno nowo powstałe formacje jak i zgrupowania znane już w całej Polsce a także za granicą. Kolejną cykliczną imprezą odbywającą się na tych ziemiach jest Festiwal Muzyki Country, podczas którego można bliżej poznać ten rodzaj muzyki. Można również wtedy wziąć udział w licznych konkursach z ciekawymi nagrodami. To również miejsce gdzie co roku zjeżdżają się zarówno fani jak i zespoły wykonujące muzykę w stylu disco polo, mają oni szansę wystąpić na imprezie pod tytułem Disco pod Żaglami. W miasteczku tym na co dzień funkcjonują również placówki kulturalne takie jak Centrum Kultury i Turystyki w których odbywają się zajęcia taneczne, muzyczne, plastyczne oraz sportowe, na które mogą uczęszczać dzieci i młodzież. Zajęcia te są bezpłatne. Z uczestnikami tych kursów pracują wykwalifikowani nauczyciele.

Ważnym miejscem jest również Miejska Biblioteka Publiczna, która oprócz ogromnych księgozbiorów może pochwalić się organizacją wieczorków literackich w czasie których miłośnicy literatury mogą dyskutować na temat różnych autorów oraz nowych pozycji książkowych. Ważnym miejscem na kulturalnej mapie Mrągowa jest Muzeum Ziemi Mrągowskiej, które co roku odwiedzane jest przez tłumy turystów. Można obejrzeć tam malarstwo z XVIII wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>