Okuninka – atrakcyjny kurort nad Jeziorem Białym

Mimo że Polesie [więcej na Wikipedii] stanowi jeden z mniej znanych regionów kraju, co roku zdobywa sobie nowych zwolenników. Większość osób, które chociaż raz przyjechały tu na wakacje, wraca już regularnie nad Jezioro Białe, zauroczona pięknością tutejszej przyrody. Niemniej jednak wieś Okuninka wyróżnia się nie tylko bliskością wspaniałego akwenu, ale także rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, sportową, rozrywkową i usługową. Na gości czeka tu atrakcyjna baza noclegowa [dostępna pod adresem Meteora] oraz liczne sklepiki i lokale do zabawy.

Nad jeziorem funkcjonują liczne wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych oraz łodzi i kajaków, boiska do gier i akwaparki. Nad wodą można także jeździć na bananie i na nartach wodnych. W jednym z gospodarstw agroturystycznych działa stadnina koni, a wokół akwenu prowadzą trasy turystyczne i ścieżki rowerowe. Na miejscu czynna jest także wypożyczalnia kładów. Tak więc przy odrobinie dobrych chęci da się tu spędzić niezwykle aktywne i urozmaicone wczasy, uprawiając sporty zarówno na wodzie, jak i na lądzie.

Wokół wsi działa także sporo punktów dedykowanych rozrywce gości, którzy znajdą w okolicy także parę dyskotek, pubów, restauracji i kawiarni. Można tu bawić się do białego rana lub po prostu spędzić popołudnie lub wieczór w gronie przyjaciół. Warto również zajrzeć do jednej z tutejszych smażalni ryb, aby skosztować świeżej grillowanej lub pieczonej rybki prosto z Bugu. Wokół wioski funkcjonuje sporo punktów rekreacyjnych, a do zabawy dołączają się też niektóre z pensjonatów i ośrodków wczasowych. Na miejscu działa także bankomat, a letnicy mają możliwość zaopatrzenia się w lokalnych sklepikach we wszystkie podstawowe produkty. Oprócz licznych hotelików i domków przy jeziorku funkcjonuje również kemping i pole namiotowe.

W sezonie turystycznym w Okunince odbywa się Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej oraz tak zwane Dni Krokodyla. Wioskę tę z większymi miastami w okolicy łączy funkcjonalna siatka połączeń autobusów PKS oraz wygodna obwodnica, okrążająca w pewnej odległości jezioro. Dla osób, które latem przyjadą na Polesie, aby tu spędzać wakacyjne noclegi, Okuninka okaże się wszechstronnym i ciekawym miejscem, w którym można poświęcić się uprawianiu sportu, wieczornym rozrywkom oraz świetnej zabawie w gronie znajomych i przyjaciół. Wybierając się w okolice Włodawy, warto odwiedzić tę sympatyczną wioskę nad Jeziorem Białym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>