Sopot – imprezy i kultura

Sopot raczej kojarzy nam się ze sportem i aktywną rozrywką, nawet fonetycznie. Wiele osób jednak zapomina, że jest to przede wszystkim miasto wielu kultur i wydarzeń muzycznych. Co zatem jest nam w stanie zaoferować to miasto?

W Sopocie często odbywa się jakiś koncert, noc kabaretowa czy spektakl teatralny. Imprezy, o których mowa w TV są duże, dlatego są tak rozdmuchane przez media. Jednak jest to tylko niewielki procent tego, co możemy tu zobaczyć. Więc warto czasem zagłębić się w temat, bo w tym przypadku niszowe i mało popularne wydarzenia mogą być bardziej wartościowe. Jeżeli komuś już znudziła się plaża, a nie chce reszty urlopu spędzać w jednym z hoteli czy noclegów Sopotu {➧}, to po prostu powinien wieczorem wyjść na miasto – reszta będzie dziać się sama. Możemy pójść do popularnej galerii sztuki. Brzmi nudnie i sztampowo? Dlatego jeszcze raz warto podkreślić – trzeba tam pójść. Na ogół po wizycie zdania i nastawienia się zmieniają. Są tutaj zebrane działa sztuki z całej Europy, a także mniej popularne dzieła młodych i dopiero promujących się artystów. Młodość to hasło miasta, które można dostrzec wszędzie, a młodzi mają niebywałą okazję się wybić. Są tutaj również organizowane spektakle artystyczne i teatralne młodych artystów. Niekiedy możemy mieć okazję obserwować to na środku ulicy. Galeria sztuki jest jedną z najbardziej popularnych w Polsce. Nie sposób nie wspomnieć również o muzyce. To ona jest nośnikiem tutejszej kultury i artyzmu. A sam Sopot Top Trendy Festival mówi sam za siebie. To tutaj znajduje się sławna Opera Leśna, która powstała na początku XX wieku. Dziś jest to największy obiekt koncertowy w Polsce, na deskach którego występują gwiazdy muzyki z całego świata. Obiekt zarabia sam na siebie, więc kiedy nie ma tu dużych koncertów, to często odbywają się tu prywatne uroczystości i imprezy. Władze miasta wspierają młodych, dlatego też dużo jest tu wydarzeń muzycznych starających się wyłonić talenty. Odbywa się to zupełnie inaczej i bardziej efektywnie niż w popularnych programach telewizyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>