Uherce Mineralne – miejsce dla miłośników historii

Ludzie interesują się różnymi rzeczami, mają różne pasje i zamiłowania. Można jednak zauważyć, że bardzo dużo ludzi pasjonuje się historią kraju i świata. Zabytkowe miejsca i rzeczy przyciągają ich uwagę, dlatego szukając miejsca na wycieczkę, wybierają takie, które ma pod tym względem coś do zaoferowania. Można zauważyć, że bardzo wielu miłośników historii, odwiedza Uherce Mineralne położone w województwie podkarpackim, w Dolinie Uherczańskiej. Uherce Mineralne mogą się pochwalić wieloma miejscami, które zachwycą historyków i nie tylko. Główną atrakcją tej miejscowości jest Dwór Obronny Herburtów. Pochodzi on z XVI wieku i ma styl renesansowy. Posiada nieregularny układ wnętrz, które jednak są pięknie urządzone i zachwycają wspaniałym dębowym parkietem, zachowanym w doskonałym stanie. Do Dworu przynależy też Park Dworski, w którym zachowało się jeszcze kilka starych drzew, obecnie uznawanych za pomniki przyrody. Ciekawostką są również liczne drewniane kapliczki przydrożne. Mają one wyjątkowe trójspadowe dachy zwieńczone baniastymi wieżyczkami. Innym interesującym miejscem dla turystów i amatorów historycznych miejsc jest Dom Ubogich, który pochodzi z XIX wieku. Jest to dom murowany i leży blisko zabytkowego Kościoła pw bp Stanisława, którego największą atrakcją są mury obronne z otworami strzelniczymi. To miejsce wzbudza respekt i pokazuje kawał historii Polski. Zarówno Kościół jak i mury obronne, zachowały się w doskonałym stanie, co jest istotną informacją.

Miejsc do zwiedzania w Uhercach Mineralnych jest bardzo dużo, jednak aby zwiedzanie nie męczyło, trzeba się zatroszczyć o noclegi w tym miejscu. Uherce Mineralne oferują mnóstwo pokoi, zarówno w hotelach jak i w pensjonatach. To zależy ile jest się w stanie wydać na nocleg. Pokoje w hotelach są nieco droższe, jednak bardziej komfortowe i eleganckie, a z kolei pokoje w pensjonatach są tańsze, ale bardziej przytulne i łatwiej dostępne. Noclegi Uherce Mineralne, to również pola namiotowe i kempingowe. Osoby lubiące wypoczywać na łonie natury, chętnie korzystają z takiej możliwości, oczywiście przy odpowiedniej porze roku. Ciekawą propozycją w tej kwestii, są też domki letniskowe, drewniane i murowane, w zależności od tego, co kto lubi. Uherce Mineralne każdego zachwycą, mnogością miejsc o znaczeniu historycznym i ciekawą ofertą dla turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>