Wąwóz Homole w Sromowcach Wyżnych

Po wizycie i letnim wypoczynku w Białogórze [➡www.rokita-agro.com.pl/o-letnim-wypoczynku-w-bialogorze-742], dzisiaj pragniemy podzielić się z Wami naszymi wrażeniami z odwiedzenia pewnego górskiego miejsca.

Górskie wycieczki to cel wakacyjny wielu turystów na całym świecie. Oczywiście trzeba mieć na to pieniądze, a oprócz tego wiedzieć, gdzie dokładnie się udać, aby napotkać tam wiele atrakcji turystycznych. Polecane zainteresowanym osobom są zwłaszcza noclegi w Sromowcach Wyżnych [➡meteor-turystyka.pl]. Zaplecze ofert tej miejscowości jest bardzo atrakcyjne, zarówno pod względem różnorodności ofert, jak i cen.

Wąwóz Homole to jeden z najciekawszych miejsc w tym regionie. Jest on usytuowany dokładnie w Pieninach Małych [➡www.marcinkarpinski.pl/fotorelacje/pieniny/grzbietemmalychpienin] i bardzo łatwo jest do niego trafić, więc nikt nie powinien mieć z tym większych problemów. Ma on powierzchnię 40 ha, więc jak widać jest to wąwóz o sporych rozmiarach, łatwo jest się tam zgubić, dlatego trzeba uważać na orientację w terenie lub też wynająć przewodnika. Dużą zaletą tego wąwozu jest to, iż jest położony w leśnej, górskiej scenerii. Stworzyła go rzeka Kamionka, a znajdują się tam różne formacje skalne, które naprawdę warto zobaczyć z bliska. Dookoła nie brakuje również atrakcyjnych okazów przyrody, często są to niezwykle rzadkie gatunki.

Wąwóz ten jest wyjątkowy, ponieważ jest naprawdę stromy i trzeba na siebie uważać podczas jego zwiedzania. Miejsce to jest urocze, nadaje się na romantyczne spacery dla zakochanych. Można się tam zdecydować również na spacer dnem wąwozu, co zająć powinno mniej niż godzinę. Jest to ciekawe przeżycie zwłaszcza dla ludzi, którzy cenią sobie góry, a na całym świecie jest ich całe mnóstwo. Z wąwozu w szybkim tempie można udać się na Wysoką, a więc jeden z najpiękniejszych szczytów znajdujących się w Pieninach Małych. Na terenie tego wąwozu można zaobserwować naprawdę ciekawe formacje roślinne oraz skalne, które w innych regionach nie są spotykane, dlatego warto ze sobą zabrać aparat fotograficzny.

Wąwóz Homole to jedno z najciekawszych miejsc w całych Sromowcach Wyżnych, dlatego jest ono tak chętnie odwiedzane nawet przez turystów zagranicznych. Zdecydowanie się na zwiedzenie wąwozu górskiego to opcja dla odważnych i ciekawych pod kątem geologicznym i geograficznym świata osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>