Wioska Indiańska

Jantar to mała wioska, położona nad Morzem Bałtyckim, pomiędzy Mikoszewem a Stegną. Jest to typowo turystyczna nadmorska miejscowość. Dlatego też czy wybierając się do Jantaru, komukolwiek przyszło by do głowy, że może tam spotkać… Indian? To nie żart. Od 2010 roku, każdy kto zdecyduje się na pobyt urlopowy w Jantarze, może udać się na ulicę Gdańską nr 1 i sam się przekonać, że obozują tam najprawdziwsi Indianie.

Wioska Indiańska to unikatowa atrakcja w skali całego Pomorza Gdańskiego. Wioska jest prowadzona przez Leszka Michalika, znawce kultury indiańskiej, pisarza, autora dwudziestu książek na temat zwyczajów i życia codziennego Indian, podróżnika i kolekcjonera rękodzieł indiańskich oraz przez Joanne Mazurek – indianistkę ze Stanów Zjednoczonych.

Na terenie wioski znajdują się tipi, czyli lekkie, mobilne namioty indiańskich myśliwych, a wśród nich, w pełni wyposażone tipi wodza. Lecz najbardziej wartościowe okazy znajdują się w muzeum. Obejrzeć tam można oryginalne rękodzieła Indian z Ameryki Północnej, tradycyjne stroje indiańskie (męskie, damskie i dziecięce), przedmioty użytkowe, broń, maski itp.

Dużą atrakcją wioski jest też sam oprowadzający, czyli Leszek Michalik. Jego barwne opowieści o życiu Indian (zarówno dawnym, jaki i współczesnym), liczne legendy, a także opisy gier i zabaw indiański, przenoszą odwiedzających w sam środek prawdziwej wioski indiańskiej w Ameryce Północnej.

Na terenie wioski można zakupić książki Leszka Michalika (z autografem), piękne amulety oraz innego rodzaju unikatowe pamiątki. Wioska działa codziennie, przez cały letni sezon, od godziny 10.00 do 18.00. Bilet wstępu kosztuje 10 zł.

Odwiedzenie wioski indiańskiej szczególnie polecane jest rodzinom z dziećmi, ale i sami dorośli, jeśli zdecydują się na zwiedzanie, z pewnościom miło spędzą czas.

3 myśli na temat “Wioska Indiańska”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>