Wodne szaleństwa w Stegnie

Położona nad Zatoką Gdańską Stegna, dzięki swojemu wodnemu ulokowaniu oraz nieprzeciętnemu mikroklimatowi, jak również malowniczym krajobrazom, zmienia się w sezonie letnim w licznie odwiedzany ośrodek wypoczynkowy.

Co tutaj robić?

Największym i powszechnie uznawanym atutem Stegny są piaszczyste plaże z całym bursztynowym bogactwem, a także pasma wydm, które porosły lasami sosnowymi. Cóż chcieć więcej? Woda, plaże i lasy – nic nie zastąpi takiego zestawienia. Razem z tymi atutami rozwijają się tutaj sporty wodne, między innymi żeglarstwo, windsurfing, kajakarstwo i wiele innych. Bardzo popularne są także spacery urokliwymi ścieżkami leśnymi, a także wycieczki rowerowe trasami do tego przeznaczonymi.

Gdzie szukać noclegu?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto wybiera się na urlop. W tej miejscowości nie będzie z tym większego problemu. Miasto jest idealnie przygotowane na przypływy turystów, z dostępem do bazy noclegowej na pewno nie będzie problemu. Noclegi Stegny są różnorodne: od luksusowych hoteli po schroniska i pola namiotowe. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Jakie sporty wodne wybrać?

Obszar całej gminy stwarza ogromne możliwości do uprawiania sportów wodnych. Największym zainteresowaniem cieszy się żeglarstwo, kajakarstwo oraz motorowodniactwo. Niektórzy wybierają także inne dyscypliny, takie jak narty wodne, windsurfing, kitesurfing czy zwykłe pływanie rowerem wodnym lub łódką. Te ostatnie szczególną miłością są otoczone przez najmłodszych poszukiwaczy przygód. Wypłynięcie na wody Stegny, daje możliwość wspanialej i odległej podróży rzekami i kanałami do Berlina, skąd dopływ prowadzi również do innych części Europy. Wybierając kurs wschodni, prowadzący w kierunku Zalewu Wiślanego, najbardziej wytrawni żeglarze dopłyną do Kaliningradu oraz poza jego granice. Wody w Stegnie kuszą wszystkich miłośników wędkarstwa. Rzeki są bardzo bogate w rybostan, co stanowi raj dla wędkarzy, którzy poszukują przygody z białą rybą, a w maju z drapieżnymi szczupakami. Natomiast w okresie lata fanów wędkowania spławikowego oraz gruntowego kusi karpiowe jeziorko mieszczące się w Jantarze, a w jesieni z kolei wyprawy po grubą rybę nad Wisłę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>